خرید خانه نوساز مزیت هایی به شرح زیر دارد :

امکانات و دسترسی بهتر 

در صورتی که قصد خرید زمین و ساخت یک خانه را دارید، در نظر داشته باشید که اکثر زمین های آماده برای ساخت، امکاناتی از قبیل مدرسه، فروشگاه و … را در محدوده ندارند و این امکانات به مرور زمان اضافه می شوند. در حالیکه به هنگام خرید خانه از پیش ساخته ، قادر به انتخاب محل سکونت خواهید بود. در نتیجه منطقه مورد نظر را از لحاظ دسترسی به نقاط مختلف مورد بررسی قرار می دهید.

البته در برخی موارد خانه های تازه ساخت حاصل نوسازی ملک های قدیمی هستند، در نتیجه کمبودی از نظر امکانات و دسترسی ندارند.

صرف مدت زمان کمتر 

خرید آپارتمان فرایند سریع تری دارد، در حالیکه فرایند ساخت بسیار زمان بر است و گاهاً مطابق با برنامه ریزی پیش نمی رود. پس از تکمیل ساخت نیز مواردی از جمله رنگ کاری، ساخت و نصب درب ها، پنجره ها، کابینت ، کمد و … نیز به مدت زمان مذکور می افزاید.

محوطه و منظره ای زیبا 

در صورتی که اقدام به ساخت خانه در زمین های آماده به ساخت نمایید، محوطه اطراف چندان سرزنده نخواهد بود. در حقیقت زیباسازی محوطه، به مرور زمان انجام می گردد. خانه های از پیش ساخته شده؛ منظره و محوطه زیباتری دارند.

 

مزایای ساخت خانه

ساخت خانه نیز مزیت هایی دارد که تا حدودی وسوسه کننده است:

سفارشی سازی ساختمان مطابق با نیازهایتان 

یکی از بزرگترین مزایای ساخت آپارتمان، اعمال نظرات شما برای دستیابی به طرح ایده آل تان است. در نتیجه خانه آینده تان مطابق با سلیقه و نیاز شما طراحی می گردد. علاوه بر اینکه در انتخاب متریال ، دستتان باز خواهد بود، امکانات مورد نظرتان نیز به هنگام طراحی مدنظر قرار می گیرد.

در نتیجه سبک معماری و متراژ اتاق ها ، آشپزخانه، محوطه بیرونی و … مطابق نیاز شما انجام می گردد.

 

کاهش هزینه های نگهداری 

امروزه ساختمان سازی مدرن مطابق با استانداردهایی برای مصرف بهینه انرژی انجام می گردد. در نتیجه هزینه نگهداری و مخارج ماهانه ساختمان کاهش می یابد. در حالیکه اگر خانه نوساز خریداری نکنید، هزینه های نگهداری بیشتری بر شما محول خواهد شد.

مشارکت در ساخت 

در صورتی که ملک شما پتانسیل بالایی داشته باشد، سازندگان اقدام به سرمایه گذاری و ساخت آن می نمایند. در نتیجه، پس از اتمام ساخت هر دو طرف قرارداد ذی نفع خواهند بود.

بخاطر داشته باشید انتخاب گروه طراحی و اجرایی مناسب و برنامه ریزی دقیق، مهم ترین قدم در طراحی و ساخت یک آپارتمان می باشد. در نتیجه با تحقیق و بررسی ، یک تیم متعهد را برای شروع کار انتخاب نمایید.

منبع:

romakcompany.com

Recommended Posts